Littelfuse Inc. SMBJ170CA-HRA
Part No.:
SMBJ170CA-HRA
Manufacturer:
Littelfuse Inc.
Description:
TVS DIODE 170VWM 275VC DO214AA
Shipping
SMBJ170CA-HRA Information
Manufacturer:
Littelfuse Inc.
Series:
SMBJ-HRA
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
170V
Voltage - Breakdown (Min):
189V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
275V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
2.2A
Power - Peak Pulse:
600W
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)