Littelfuse Inc. SMBJ13CA-HRA
Part No.:
SMBJ13CA-HRA
Description:
TVS DIODE 13VWM 21.5VC DO214AA
Shipping
SMBJ13CA-HRA Information
Series:
SMBJ-HRA
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
13V
Voltage - Breakdown (Min):
14.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
21.5V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
28A
Power - Peak Pulse:
600W
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)