Littelfuse Inc. SMBJ12A-HRA
Part No.:
SMBJ12A-HRA
Manufacturer:
Littelfuse Inc.
Description:
TVS DIODE 12VWM 19.9VC DO214AA
Shipping
SMBJ12A-HRA Information
Manufacturer:
Littelfuse Inc.
Series:
SMBJ-HRA
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
12V
Voltage - Breakdown (Min):
13.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
19.9V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
30.2A
Power - Peak Pulse:
600W
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)