Littelfuse Inc. SMBJ120CA-HRA
Part No.:
SMBJ120CA-HRA
Description:
TVS DIODE 120VWM 193VC DO214AA
Shipping
SMBJ120CA-HRA Information
Series:
SMBJ-HRA
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
120V
Voltage - Breakdown (Min):
133V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
193V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
3.1A
Power - Peak Pulse:
600W
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)