SD28OB341-015.pdf
Unit Price:$0
Ext Price:$0



| Image | ![]() |
| Part Number | SD28OB341-015 |
| Manufacturer | Goertek Microelectronics Inc. |
| Series | - |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | Active |
| Type | MEMS (Silicon) |
| Output Type | - |
| Direction | Omnidirectional |
| Frequency Range | 100 Hz ~ 8 kHz |
| Sensitivity | -34dB ±1dB @ 94dB SPL |
| S/N Ratio | 69dB |
| Impedance | - |
| Voltage - Rated | - |
| Voltage Range | 1.62 V ~ 3.6 V |
| Current - Supply | 1 mA |
| Port Location | Top |
| Ratings | - |
| Termination | Solder Pads |
| Size / Dimension | 0.142" L x 0.098" W (3.60mm x 2.50mm) |
| Height (Max) | 0.043" (1.10mm) |
| Shape | Rectangular |
| Grade | - |
| Qualification | - |
The following parts include "SD28OB341-015" in Silicon Labs SD28OB341-015.
The following parts are popular search parts in Test and Measurement.