Surge RZW330M1VBK-0511S
Part No.:
RZW330M1VBK-0511S
Description:
CAP ALUM 35V POLAR
Shipping
RZW330M1VBK-0511S Information
Capacitance:
33 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
35 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
Lifetime @ Temp.:
5000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 105°C
Ripple Current @ Low Frequency:
88.2 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency:
210 mA @ 100 kHz
Impedance:
580 mOhms
Lead Spacing:
0.098" (2.50mm)
Size / Dimension:
0.197" Dia (5.00mm)
Height - Seated (Max):
0.492" (12.50mm)