Surge RXW820M1VBK-0615S
Part No.:
RXW820M1VBK-0615S
Description:
CAP ALUM 35V POLAR
Shipping
RXW820M1VBK-0615S Information
Capacitance:
82 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
35 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
Lifetime @ Temp.:
4000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 105°C
Ripple Current @ Low Frequency:
215 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency:
430 mA @ 100 kHz
Impedance:
230 mOhms
Lead Spacing:
0.098" (2.50mm)
Size / Dimension:
0.248" Dia (6.30mm)
Height - Seated (Max):
0.650" (16.50mm)