Stackpole Electronics Inc RSMF3JTR390
Part No.:
RSMF3JTR390
Description:
RES 0.39 OHM 5% 3W AXIAL
Shipping
RSMF3JTR390 Information
Resistance:
390 mOhms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
3W
Temperature Coefficient:
±200ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 235°C
Size / Dimension:
0.217" Dia x 0.591" L (5.50mm x 15.00mm)