Stackpole Electronics Inc RSMF2JT62R0
Part No.:
RSMF2JT62R0
Description:
RES 62 OHM 5% 2W AXIAL
Shipping
RSMF2JT62R0 Information
Resistance:
62 Ohms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
2W
Temperature Coefficient:
±200ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 235°C
Size / Dimension:
0.177" Dia x 0.433" L (4.50mm x 11.00mm)