YAGEO RSF500JT-91-150K
Part No.:
RSF500JT-91-150K
Description:
RES 150K OHM 5% 5W AXIAL
Shipping
RSF500JT-91-150K Information
Resistance:
150 kOhms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
5W
Temperature Coefficient:
±300ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 235°C
Size / Dimension:
0.335" Dia x 0.965" L (8.50mm x 24.50mm)