YAGEO RSF3WSJT-73-5K1
Part No.:
RSF3WSJT-73-5K1
Manufacturer:
YAGEO
Description:
RES 5.1K OHM 5% 3W AXIAL
Shipping
RSF3WSJT-73-5K1 Information
Manufacturer:
YAGEO
Packaging:
Cut Tape (CT)
Resistance:
5.1 kOhms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
3W
Features:
Flame Proof, Safety
Temperature Coefficient:
±300ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 235°C
Size / Dimension:
0.197" Dia x 0.610" L (5.00mm x 15.50mm)