YAGEO RSF3WSJT-73-27K
Part No.:
RSF3WSJT-73-27K
Description:
RES 27K OHM 5% 3W AXIAL
Shipping
RSF3WSJT-73-27K Information
Resistance:
27 kOhms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
3W
Temperature Coefficient:
±300ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 235°C
Size / Dimension:
0.197" Dia x 0.610" L (5.00mm x 15.50mm)