YAGEO RSF300JT-91-100K
Part No.:
RSF300JT-91-100K
Description:
RES 100K OHM 5% 3W AXIAL
Shipping
RSF300JT-91-100K Information
Resistance:
100 kOhms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
3W
Temperature Coefficient:
±300ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 235°C
Size / Dimension:
0.335" Dia x 0.965" L (8.50mm x 24.50mm)