Stackpole Electronics Inc RSF2JT18R0
Part No.:
RSF2JT18R0
Description:
RES 18 OHM 5% 2W AXIAL
Shipping
RSF2JT18R0 Information
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Resistance:
18 Ohms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
2W
Temperature Coefficient:
±200ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 235°C
Size / Dimension:
0.217" Dia x 0.591" L (5.50mm x 15.00mm)