YAGEO RSF200JR-73-47K
Part No.:
RSF200JR-73-47K
Description:
RES 47K OHM 5% 2W AXIAL
Shipping
RSF200JR-73-47K Information
Resistance:
47 kOhms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
2W
Temperature Coefficient:
±300ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 235°C
Size / Dimension:
0.197" Dia x 0.610" L (5.00mm x 15.50mm)