YAGEO RSF200JR-73-3K9
Part No.:
RSF200JR-73-3K9
Description:
RES 3.9K OHM 5% 2W AXIAL
Shipping
RSF200JR-73-3K9 Information
Resistance:
3.9 kOhms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
2W
Temperature Coefficient:
±300ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 235°C
Size / Dimension:
0.197" Dia x 0.610" L (5.00mm x 15.50mm)