YAGEO RSF200JR-73-100R
Part No.:
RSF200JR-73-100R
Manufacturer:
YAGEO
Category:
Through Hole Resistors
Package:
Axial
Description:
RES 100 OHM 5% 2W AXIAL
Shipping
RSF200JR-73-100R Information
Manufacturer:
YAGEO
Series:
RSF
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Resistance:
100 Ohms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
2W
Composition:
Metal Oxide Film
Features:
Flame Proof, Safety
Temperature Coefficient:
±300ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 235°C
Supplier Device Package:
Axial
Size / Dimension:
0.197" Dia x 0.610" L (5.00mm x 15.50mm)