YAGEO RSF1WSJT-52-10K
Part No.:
RSF1WSJT-52-10K
Manufacturer:
YAGEO
Category:
Through Hole Resistors
Package:
Axial
Description:
RES 10K OHM 5% 1W AXIAL
Shipping
RSF1WSJT-52-10K Information
Manufacturer:
YAGEO
Series:
RSF
Packaging:
Cut Tape (CT)
Product Status:
Active
Resistance:
10 kOhms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
1W
Composition:
Metal Oxide Film
Features:
Flame Proof, Safety
Temperature Coefficient:
±300ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 235°C
Supplier Device Package:
Axial
Size / Dimension:
0.130" Dia x 0.354" L (3.30mm x 9.00mm)