Stackpole Electronics Inc RSF1JT470K
Part No.:
RSF1JT470K
Manufacturer:
Stackpole Electronics Inc
Description:
RES 470K OHM 5% 1W AXIAL
Shipping
RSF1JT470K Information
Manufacturer:
Stackpole Electronics Inc
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Resistance:
470 kOhms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
1W
Features:
Flame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient:
±200ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 235°C
Size / Dimension:
0.177" Dia x 0.433" L (4.50mm x 11.00mm)