Unit Price:$0
Ext Price:$0



| Image | ![]() |
| Part Number | RS60N11M9A0F |
| Manufacturer | Alps Alpine |
| Series | - |
| Packaging | Tray |
| Product Status | Obsolete |
| Resistance | 10 kOhms |
| Power (Watts) | 0.1W, 1/10W |
| Tolerance | ±20% |
| Adjustment Type | Top |
| Fader Type | Motor |
| Travel Range | 60mm |
| Size / Dimension | Rectangular - 4.193" L x 0.708" W x 1.023" H (106.50mm x 18.00mm x 26.00mm) |
| Mounting Type | Through Hole |
The following parts include "RS60N11M9A0F" in Silicon Labs RS60N11M9A0F.
The following parts are popular search parts in Test and Measurement.