Stackpole Electronics Inc RNMF14FTD158K
Part No.:
RNMF14FTD158K
Description:
RES 158K OHM 1% 1/4W AXIAL
Shipping
RNMF14FTD158K Information
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Resistance:
158 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.25W, 1/4W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.070" Dia x 0.130" L (1.78mm x 3.30mm)