Stackpole Electronics Inc RNMF14FTD110R
Part No.:
RNMF14FTD110R
Description:
RES 110 OHM 1% 1/4W AXIAL
Shipping
RNMF14FTD110R Information
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Resistance:
110 Ohms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.25W, 1/4W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.070" Dia x 0.130" L (1.78mm x 3.30mm)