Stackpole Electronics Inc RNMF14FAD9K10
Part No.:
RNMF14FAD9K10
Description:
RES 9.1K OHM 1% 1/4W AXIAL
Shipping
RNMF14FAD9K10 Information
Resistance:
9.1 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.25W, 1/4W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.070" Dia x 0.130" L (1.78mm x 3.30mm)