Stackpole Electronics Inc RNMF14FAD27K0
Part No.:
RNMF14FAD27K0
Description:
RES 27K OHM 1% 1/4W AXIAL
Shipping
RNMF14FAD27K0 Information
Packaging:
Cut Tape (CT)
Resistance:
27 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.25W, 1/4W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.070" Dia x 0.130" L (1.78mm x 3.30mm)