Stackpole Electronics Inc RNMF12JTD10R0
Part No.:
RNMF12JTD10R0
Description:
RES 10 OHM 5% 1/2W AXIAL
Shipping
RNMF12JTD10R0 Information
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Resistance:
10 Ohms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)