Stackpole Electronics Inc RNMF12FTD4K32
Part No.:
RNMF12FTD4K32
Manufacturer:
Stackpole Electronics Inc
Category:
Through Hole Resistors
Package:
Axial
Description:
RES 4.32K OHM 1% 1/2W AXIAL
Shipping
RNMF12FTD4K32 Information
Manufacturer:
Stackpole Electronics Inc
Series:
RNMF (Mini)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Resistance:
4.32 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Composition:
Metal Film
Features:
Flame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Supplier Device Package:
Axial
Size / Dimension:
0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)