Stackpole Electronics Inc RNMF12FTD33K2
Part No.:
RNMF12FTD33K2
Description:
RES 33.2K OHM 1% 1/2W AXIAL
Shipping
RNMF12FTD33K2 Information
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Resistance:
33.2 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)