Stackpole Electronics Inc RNF18JTD33K0
Part No.:
RNF18JTD33K0
Description:
RES 33K OHM 5% 1/8W AXIAL
Shipping
RNF18JTD33K0 Information
Resistance:
33 kOhms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
0.125W, 1/8W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.071" Dia x 0.130" L (1.80mm x 3.30mm)