Stackpole Electronics Inc RNF18GTD820R
Part No.:
RNF18GTD820R
Description:
RES 820 OHM 2% 1/8W AXIAL
Shipping
RNF18GTD820R Information
Resistance:
820 Ohms
Tolerance:
±2%
Power (Watts):
0.125W, 1/8W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.071" Dia x 0.130" L (1.80mm x 3.30mm)