Stackpole Electronics Inc RNF14GTD120K
Part No.:
RNF14GTD120K
Description:
RES 120K OHM 2% 1/4W AXIAL
Shipping
RNF14GTD120K Information
Resistance:
120 kOhms
Tolerance:
±2%
Power (Watts):
0.25W, 1/4W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)