Stackpole Electronics Inc RNF14FTD60R4
Part No.:
RNF14FTD60R4
Description:
RES 60.4 OHM 1% 1/4W AXIAL
Shipping
RNF14FTD60R4 Information
Resistance:
60.4 Ohms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.25W, 1/4W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)