Stackpole Electronics Inc RNF14FTD26R1
Part No.:
RNF14FTD26R1
Description:
RES 26.1 OHM 1% 1/4W AXIAL
Shipping
RNF14FTD26R1 Information
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Resistance:
26.1 Ohms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.25W, 1/4W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)