Stackpole Electronics Inc RNF14FTC4K22
Part No.:
RNF14FTC4K22
Description:
RES 4.22K OHM 1% 1/4W AXIAL
Shipping
RNF14FTC4K22 Information
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Resistance:
4.22 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.25W, 1/4W
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)