Stackpole Electronics Inc RNF12FTC324R
Part No.:
RNF12FTC324R
Description:
RES 324 OHM 1% 1/2W AXIAL
Shipping
RNF12FTC324R Information
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Resistance:
324 Ohms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.108" Dia x 0.344" L (2.75mm x 8.75mm)