Vishay Dale RN55D1370FRE6
Part No.:
RN55D1370FRE6
Description:
RES 137 OHM 1/8W 1% AXIAL
Shipping
RN55D1370FRE6 Information
Resistance:
137 Ohms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.125W, 1/8W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-65°C ~ 175°C
Size / Dimension:
0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)