Surge RJA100M2ABK-0611S
Part No.:
RJA100M2ABK-0611S
Description:
CAP ALUM 100V POLAR
Shipping
RJA100M2ABK-0611S Information
Capacitance:
10 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
100 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
Lifetime @ Temp.:
2000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C
Ripple Current @ Low Frequency:
54 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency:
81 mA @ 10 kHz
Impedance:
Lead Spacing:
0.098" (2.50mm)
Size / Dimension:
0.248" Dia (6.30mm)
Height - Seated (Max):
0.492" (12.50mm)