Elna America RFS-50V2R2MF3#5
Part No.:
RFS-50V2R2MF3#5
Description:
CAP ALUM 2.2UF 20% 50V RADIAL TH
Shipping
RFS-50V2R2MF3#5 Information
Capacitance:
2.2 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
50 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
Lifetime @ Temp.:
1000 Hrs @ 85°C
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Ripple Current @ Low Frequency:
23 mA @ 120 Hz
Lead Spacing:
0.098" (2.50mm)
Size / Dimension:
0.248" Dia (6.30mm)
Height - Seated (Max):
0.433" (11.00mm)
Through Hole
  • RFS-50V2R2MF3#5
  • RFS-50V2R2MF3#5 PDF
  • RFS-50V2R2MF3#5 Datasheet
  • RFS-50V2R2MF3#5 Specifications
  • RFS-50V2R2MF3#5 Images
  • Elna America RFS-50V2R2MF3#5
  • Buy RFS-50V2R2MF3#5
  • RFS-50V2R2MF3#5 Price
  • RFS-50V2R2MF3#5 Distributor
  • RFS-50V2R2MF3#5 Supplier
  • RFS-50V2R2MF3#5 Wholesale
  • Include Parts
  • Popular Search
The following parts include "RFS-50V2R2MF3#5" in Silicon Labs RFS-50V2R2MF3#5.