Vishay Dale RCWL2512R100JNEA
Part No.:
RCWL2512R100JNEA
Package:
2512 (6432 Metric)
Description:
RES 0.1 OHM 5% 1W 2512
Shipping
RCWL2512R100JNEA Information
Series:
RCWL
Package/Case:
2512 (6432 Metric)
Resistance:
100 mOhms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
1W
Temperature Coefficient:
±200ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Ratings:
2512
Size / Dimension:
0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Height - Seated (Max):
0.028" (0.70mm)