Vishay Dale RCWL1218R220JNEA
Part No.:
RCWL1218R220JNEA
Package:
1218 (3246 Metric)
Description:
RES 0.22 OHM 5% 1W 1218
Shipping
RCWL1218R220JNEA Information
Series:
RCWL
Package/Case:
1218 (3246 Metric)
Resistance:
220 mOhms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
1W
Temperature Coefficient:
±200ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Ratings:
1218
Size / Dimension:
0.126" L x 0.181" W (3.20mm x 4.60mm)
Height - Seated (Max):
0.024" (0.60mm)