Vishay Dale RCWH0805R499FKEA
Part No.:
RCWH0805R499FKEA
Description:
RES 0.499 OHM 1% 1/3W 0805
Shipping
RCWH0805R499FKEA Information
Resistance:
499 mOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.333W, 1/3W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.079" L x 0.051" W (2.00mm x 1.30mm)
Height - Seated (Max):
0.026" (0.65mm)