Vishay Dale RCWE1020R681FKEA
Part No.:
RCWE1020R681FKEA
Package:
Wide 2010 (5025 Metric), 1020
Description:
RES 0.681 OHM 2W 2010 WIDE
Shipping
RCWE1020R681FKEA Information
Series:
RCWE
Package/Case:
Wide 2010 (5025 Metric), 1020
Resistance:
681 mOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
2W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Ratings:
1020
Size / Dimension:
0.098" L x 0.197" W (2.50mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
0.028" (0.70mm)