Vishay Dale RCWE1020R332FKEA
Part No.:
RCWE1020R332FKEA
Manufacturer:
Vishay Dale
Category:
Chip Resistor - Surface Mount
Package:
Wide 2010 (5025 Metric), 1020
Description:
RES 0.332 OHM 1% 2W WIDE 2010
Shipping
RCWE1020R332FKEA Information
Manufacturer:
Vishay Dale
Series:
RCWE
Package/Case:
Wide 2010 (5025 Metric), 1020
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Resistance:
332 mOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
2W
Composition:
Thick Film
Features:
Automotive AEC-Q200, Current Sense, Moisture Resistant
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Supplier Device Package:
AEC-Q200
Ratings:
1020
Size / Dimension:
0.098" L x 0.197" W (2.50mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
0.028" (0.70mm)