Vishay Dale RCWE0612R432FKEA
Part No.:
RCWE0612R432FKEA
Package:
0612 (1632 Metric)
Description:
RES 0.432 OHM 1% 1W 0612
Shipping
RCWE0612R432FKEA Information
Package/Case:
0612 (1632 Metric)
Resistance:
432 mOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
1W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Ratings:
0612
Size / Dimension:
0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
0.028" (0.70mm)