Vishay Dale RCV2512750KFKEGAT
Part No.:
RCV2512750KFKEGAT
Description:
RCV2512-AT 100 750K 1% E67 E3
Shipping
RCV2512750KFKEGAT Information
Resistance:
750 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
1W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Height - Seated (Max):
0.028" (0.70mm)