Vishay Dale RCV2512470KJNEGAT
Part No.:
RCV2512470KJNEGAT
Description:
RCV2512-AT 200 470K 5% E67 E3
Shipping
RCV2512470KJNEGAT Information
Resistance:
470 kOhms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
1W
Temperature Coefficient:
±200ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Height - Seated (Max):
0.028" (0.70mm)