Vishay Dale RCV251210M0JNEGAT
Part No.:
RCV251210M0JNEGAT
Manufacturer:
Vishay Dale
Category:
Chip Resistor - Surface Mount
Package:
2512 (6432 Metric)
Description:
RCV2512-AT 200 10M 5% E67 E3
Shipping
RCV251210M0JNEGAT Information
Manufacturer:
Vishay Dale
Series:
RCV-AT e3
Package/Case:
2512 (6432 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Resistance:
10 MOhms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
1W
Composition:
Thick Film
Features:
Automotive AEC-Q200, High Voltage
Temperature Coefficient:
±200ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Supplier Device Package:
AEC-Q200
Ratings:
2512
Size / Dimension:
0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Height - Seated (Max):
0.028" (0.70mm)