Vishay Dale RCV12064M70JNEA
Part No.:
RCV12064M70JNEA
Manufacturer:
Vishay Dale
Category:
Chip Resistor - Surface Mount
Package:
1206 (3216 Metric)
Description:
RES SMD 4.7M OHM 5% 1/4W 1206
Shipping
RCV12064M70JNEA Information
Manufacturer:
Vishay Dale
Series:
RCV
Package/Case:
1206 (3216 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Resistance:
4.7 MOhms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
0.25W, 1/4W
Composition:
Thick Film
Features:
High Voltage
Temperature Coefficient:
±200ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Supplier Device Package:
Ratings:
1206
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
0.024" (0.60mm)