Vishay Dale RCS12069K09FKEA
Part No.:
RCS12069K09FKEA
Description:
RCS1206 100 9K09 1% ET1 E3
Shipping
RCS12069K09FKEA Information
Resistance:
9.09 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
0.026" (0.65mm)