Vishay Dale RCS120680K6FKEA
Part No.:
RCS120680K6FKEA
Description:
RCS1206 100 80K6 1% ET1 E3
Shipping
RCS120680K6FKEA Information
Resistance:
80.6 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
0.026" (0.65mm)