Vishay Dale RCS0603402KFKEA
Part No.:
RCS0603402KFKEA
Description:
RES SMD 402K OHM 1% 1/4W 0603
Shipping
RCS0603402KFKEA Information
Resistance:
402 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.25W, 1/4W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm)
Height - Seated (Max):
0.020" (0.50mm)